Szkolenie praktyczne dla techników symulacji medycznej w pracowniach wysokiej wierności
W szkoleniu wzięły udział 2 os. Szkolenie realizowane było w okresie od 10.02.2022r. do 26.02.2022r. i odbyło się dwu etapowo, jeden etap szkolenia (wyjazdowy) w Centrum Symulacji w Łodzi, drugi etap w Uczelni w MCSM w Nysie. Szkolenie obejmowało: - naukę obsługi i sterowania symulatorami medycznymi, systemami kamer i rejestratorami video, - naukę przygotowania materiałów do debryfingu, itp.
Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów kierunkowych na kierunku pielęgniarstwo planujących wprowadzenie metod symulacji medycznej
Szkolenie odbyło się na miejscu w uczelni w MCSM w dniach 14-15.02.2022. Zakres szkolenia obejmował podstawowe zasady prowadzenia zajęć symulacyjnych i tworzenia scenariuszy symulacyjnych wraz z dostosowaniem treści nauczania w odniesieniu do określonych efektów uczenia się realizowanych w ramach wybranych przedmiotów z zakresu podstaw opieki pielęgniarskiej i z zakresu specjalistycznej opieki pielęgniarskiej.
Szkolenie dla pacjentów standaryzowanych
Szkolenie odbyło się w dniach 7-9.02.2022 na miejscu w uczelni. Szkolenie obejmowało m.in. szkolenie podstawowe z zasad prowadzenia zajęć symulacyjnych z wykorzystaniem pacjentów standaryzowanych, zapoznanie z rolą i zadaniami pacjenta, omówienie jednostek chorobowych i prezentację obrazu klinicznego wybranych chorób, przeprowadzenie symulowanych zajęć z pacjentem standaryzowanym. Szkolenie odbyło się na miejscu w uczelni w MCSM. W szkoleniu wzięły udział 3os.
Szkolenie praktyczne trenera symulacji niskiej wierności w pielęgniarstwie
Szkolenie dla nowych nauczycieli przygotowujących się do prowadzenia zajęć metodą symulacji niskiej wierności. Szkolenie odbyło się w 3 etapach: etap 1 - stacjonarny w uczelni: obejmował podstawy symulacji NW, naukę tworzenia scenariuszy niskiej wierności (14-15.01.2022); etap 2 - konsultacyjny: obejmował tworzenie scenariuszy niskiej wierności; etap 3 – wyjazdowy (10-12.02.2022): obejmował praktyczną naukę prowadzenia scenariuszy niskiej wierności.
Interdyscyplinarna opieka długoterminowa nad osobami starszymi
Studenci III roku kierunku pielęgniarstwo biorą udział w zajęciach praktycznych w ramach szkolenia „Interdyscyplinarna opieka długoterminowa nad osobami starszymi – II edycja”.
Najlepsze praktyki w symulacji medycznej
W listopadzie w dniach 26-28 w Suwałkach odbyła się KONFERENCJA SZKOLENIOWO NAUKOWA V Edycja – „Najlepsze praktyki w symulacji medycznej”. Wzięły w niej udział 2 osoby (pracownicy dydaktyczni kierunku pielęgniarstwo w PWSZ W Nysie).
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych” ogłasza rekrutację na dodatkowe szkolenie dla nowych nauczycieli akademickich kierunku pielęgniarstwo przygotowujących się do prowadzenia zajęć metodą symulacji.
„Szkolenie praktyczne trenera symulacji niskiej wierności w pielęgniarstwie” – przewidywana ilość osób: 2.
Przewidywany czas trwania szkolenia: 16 godzin (2 dni) – I etap, 30 godzin (20 dni – online) – II etap, 24 godziny (3 dni) – III etap.
Przewidywany termin szkolenia: 14-15.01.2022 – I etap, 17.01- 05.02.2022 – II etap, 10-12.02.2022 – III etap.
Zakres szkolenia obejmuje:
Etap I - stacjonarny w uczelni: obejmuje podstawy symulacji NW, naukę tworzenia scenariuszy niskiej wierności do określonych efektów uczenia się zawartych w sylabusach wybranych przedmiotu podstawy pielęgniarstwa – zgodnie z programem studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo wraz z tworzeniem list kontrolnych dla potrzeb egzaminu OSCE.
Etap II – konsultacyjny: obejmuje tworzenie scenariuszy niskiej wierności zgodnie z zasadami i programem studiów w konsultacji, w różnych formach z trenerami symulacji odpowiedzialnymi za realizację szkolenia.
Etap III – wyjazdowy: obejmuje praktyczną naukę prowadzenia scenariuszy niskiej wierności stworzonych podczas etapu drugiego oraz praktyczne ich przeprowadzenie w warunkach Centrum Symulacji Medycznej.
Rekrutacja trwa od dnia 17.12.2021 do dnia 05.01.2022.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych” ogłasza rekrutację na szkolenia dla nauczycieli akademickich kierunku pielęgniarstwo.
„Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów kierunkowych na kierunku pielęgniarstwo planujących wprowadzenie metod symulacji medycznej”.
Przewidziana liczba osób: 4.
Czas trwania szkolenia – 16 godzin (2 dni).
Przewidywany termin realizacji: 14-15.02.2022
Zakres szkolenia obejmuje:
Podstawowe zasady prowadzenia i tworzenia scenariuszy symulacyjnych wraz z dostosowaniem treści nauczania w odniesieniu do określonych efektów uczenia się realizowanych w ramach wybranych przedmiotów z zakresu podstaw i specjalistycznej opieki pielęgniarskiej na różnych poziomach kształcenia zgodnie z obowiązującym programem studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo PWSZ w Nysie.
Rekrutacja trwa od dnia 20.12.2021 do dnia 28.01.2022.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza rekrutację na szkolenie dla pacjentów standaryzowanych.
„Szkolenie dla pacjentów standaryzowanych"– przewidziana liczba osób: 3. Przewidywany czas trwania szkolenia – 24 h (3 dni). Przewidywany termin szkolenia: 07-09.02.2022
Zakres szkolenia obejmuje:
- Szkolenie podstawowe z zasad prowadzenia zajęć symulacyjnych z wykorzystaniem pacjentów standaryzowanych.
- Zapoznanie się z rolą i zadaniami pacjenta.
- Omówienie jednostek chorobowych i prezentację obrazu klinicznego wybranych chorób.
- Przeprowadzenie symulowanych zajęć z pacjentem chorym.
Rekrutacja trwa od dnia 20.12.2021 do dnia 28.01.2022.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza rekrutację na szkolenia dla techników symulacji medycznej.
"Szkolenie praktyczne dla techników symulacji medycznej w pracowniach wysokiej wierności".
Przewidziana ilość uczestników: 2 osoby.
Przewidziany czas trwania szkolenia: 16 godzin (2 dni) – I etap, 24 godziny (3 dni) – II etap.
Przewidywany termin szkolenia: 10-11.02.2022 – I etap, 24-26.02.2022 – II etap.
Zakres szkolenia obejmuje:
- Naukę obsługi i sterowania symulatorami medycznymi, systemami kamer i rejestratorami video.
- Naukę przygotowania materiałów do debryfingu, itp.
- Instruktaż z zakresu drobnych napraw oraz konserwacji sprzętu i symulatorów medycznych.
- Ćwiczenia praktyczne poprzez udział w symulacjach medycznych jako asystent/technik symulacji realizowanych w formie symulacji WW w pracowniach symulacji WW.
Rekrutacja trwa od dnia 20.12.2021 do dnia 28.01.2022.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
Szkolenie praktyczne egzaminatora OSCE w pielęgniarstwie
We wrześniu rozpoczęło się kolejne szkolenie dla nauczycieli - I etap szkolenia: 20.09. -21.09.2021 oraz rozpoczął się II etap online, a następnie etap III (w listopadzie) - praktyczna organizacja stanowisk egzaminacyjnych OSCE z wykorzystaniem infrastruktury uczelni z użyciem opracowanych stanowisk w ramach realizowanego kursu, zgodnie z programem kształcenia dla celów przeprowadzenia egzaminu testowego OSCE. W całym szkoleniu wzięło udział 9 osób.
Szkolenie praktyczne trenera symulacji wysokiej wierności
Wyjazdowe szkolenie nauczycieli w dniach 14-16 lipiec 2021 Szkolenie praktyczne trenera symulacji wysokiej wierności w pielęgniarstwie w Centrum Symulacji w Łodzi
Szkolenie dla kadry zarządzającej Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w PWSZ w Nysie
Szkolenie praktyczne dla osób zarządzających MCSM w dniach 11-13 lipiec 2021 w Centrum Symulacji w Łodzi
Szkolenie praktyczne dla informatyka symulacji medycznej staż praktyczny w Centrum Symulacji Medycznej" (wyjazdowe)
Szkolenie odbyło się w lipcu 14-15.07.2021. Szkolenie w formie specjalistycznego stażu obejmowało: - naukę obsługi i sterowania symulatorami medycznymi, systemami kamer i rejestratorami video, przygotowanie materiałów do debryfingu,- naukę z zakresu zarządzania i konfiguracji sieci i serwerów audio-wideo, itp. - instruktaż dotyczący drobnych napraw i konserwacji sprzętu i symulatorów medycznych pod względem informatycznym, - nauka zarządzania przepływem danych w ramach symulacji medycznej i egzaminu OSCE. Wzięły w nim udział 2 osoby.
Szkolenia nauczycieli w Centrum Symulacji w Łodzi
Szkolenie praktyczne trenera symulacji niskiej wierności w pielęgniarstwie 20.06.2021 – 22.06.2021 oraz Szkolenie praktyczne trenera symulacji w zakresie przedmiotów specjalistycznych w pielęgniarstwie – pośrednia wierność III- etap 23.06.21- 25.06.21
Podniesienie jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo poprzez psychologiczny wpływ kształcenia symulacyjnego
Szkolenie obejmowało zajęcia prowadzone przez psychologa w zakresie analizy i sposobów komunikacji ze studentem w trakcie symulacji. Radzenie sobie z sytuacjami trudnymi. Zasady realizacji zajęć grupowych w trakcie symulacji. Prebryfing i Debryfing. Szkolenie zrealizowane 23.04.2021 na miejscu w uczelni, wzięło w nim udział 12 osób (kadra kierunku pielęgniarstwo PWSZ w Nysie).
Szkolenie praktyczne trenera symulacji niskiej wierności w pielęgniarstwie
w dniach 23-24 MARZEC 2021 w PWSZ w Nysie
Ogłoszenie rekrutacji do projektu:
„Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej
na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie”
nr POWER.05.03.00-00-0022/19
U W A G A!
STUDENCI i STUDENTKI III roku studiów stacjonarnych oraz stacjonarnych weekendowych
na kierunku Pielęgniarstwo PWSZ w Nysie.
Trwa rekrutacja na dodatkowe zajęcia wykraczające poza standardowy program kształcenia
w zakresie zmieniających się trendów epidemiologicznych i demograficznych:
„Interdyscyplinarna opieka długoterminowa nad osobami starszymi”
Zajęcia składać się będą z 5 modułów:
- Moduł 1: Psychospołeczne aspekty wieku podeszłego.
Wykład: 10 godzin
- Moduł 2: Ocena stanu zdrowia pacjenta w wieku podeszłym.
Wykład: 5 godzin, ćwiczenia 5 godzin, zajęcia praktyczne: 5 godzin
- Moduł 3: Edukacja osób starszych i ich rodzin.
Wykład: 5 godzin, ćwiczenia: 5 godzin, zajęcia praktyczne: 5 godzin
- Moduł 4: Opieka długoterminowa nad osobami starszymi:
- z chorobami przewlekłymi i długotrwale unieruchomionymi,
- z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania,
- z ograniczoną sprawnością ruchową i z niepełnosprawnością.
Wykład: 10 godzin, zajęcia praktyczne: 10 godzin, zajęcia praktyczne w MCSM: 10 godzin, praktyka zawodowa: 40 godzin
- Moduł 5: Komunikacja z osobą starszą i ich rodziną – kształtowanie kompetencji miękkich
Zajęcia warsztatowe/ćwiczeniowe prowadzone przez trenera personalnego: 15 godzin
Rekrutacja trwa od 04.10.2021 do 17.10.2021r.
Liczba miejsc w projekcie ograniczona.
Zapisy do projektu:
Dziekanat pielęgniarstwa Collegium Medicum, ul. Ujejskiego 12, 48-304 Nysa
PWSZ w Nysie Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Szkolenie symulacyjne dla studentów kierunku pielęgniarstwo
Studenci kierunku pielęgniarstwo na szkoleniu wyjazdowym „Szkolenie symulacyjne dla studentów kierunku pielęgniarstwo” w ramach projektu PO WER 5.3 „Efektywne i nowoczesne kształcenie w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” – 28.06.2021-04.07.2021.
Szkolenie miało miejsce w Parku Naukowo–Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach - Laboratorium Symulacji Medycznej.
OGŁOSZENIE: PRZEDŁUŻENIE REKRUTACJI
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu „Efektywne i nowoczesne kształcenie w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza przedłużenie rekrutacji na:
- Kurs nr 1 s.: „Szkolenie symulacyjne dla studentów kierunku pielęgniarstwo”, szkolenie wyjazdowe (szkolenie dla studentów I, II oraz III roku)
Przedłużona rekrutacja trwa od dnia 24.05.2021 do dnia 31.05.2021 do godziny 12:00.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl.
OGŁOSZENIE (aktualizacja):
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu „Efektywne i nowoczesne kształcenie w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza rekrutację studentów kierunku pielęgniarstwo na szkolenia w zakresie osiągania efektów uczenia się w kształceniu metodami symulacji medycznej.
- Kurs nr 1 s.: „Szkolenie symulacyjne dla studentów kierunku pielęgniarstwo”, szkolenie wyjazdowe – przewidziana liczba osób: 10 (szkolenie dla studentów I, II oraz III roku)
- Kurs nr 2 s.: „Szkolenie z zakresu symulacji niskiej wierności (NW) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56 (szkolenie dla studentów I roku)
- Kurs nr 3 s.: „Szkolenie z zakresu symulacji pośredniej wierności (PW) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56 (szkolenie dla studentów I, II oraz III roku)
- Kurs nr 4 s.: „Szkolenie z zakresu symulacji wysokiej wierności (WW) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56 (szkolenie dla studentów I, II oraz III roku)
- Kurs nr 5 s.: „Szkolenie z zakresu nowych metod egzaminowania praktycznego (OSCE) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56 (szkolenie dla studentów I, II oraz III roku)
Przedłużona rekrutacja trwa od dnia 28.04.2021 do dnia 11.05.2021 do godziny 12:00.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl.
16.04.2021: Zajęcia prowadzone metodą symulacji niskiej wierności z badań fizykalnych w ramach projektu POWER 5.3 „Efektywne i nowoczesne kształcenie w Monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo PWSZ w Nysie”.
W ramach projektu „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” realizowanego w ramach PO WER 5.3, Oś priorytetowa V: Wsparcie dla obszaru zdrowia, działanie 5.3 - Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych” na studiach pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie w dniu 19.01.2021 rozpoczęła się realizacja I edycji szkolenia wykraczającego poza program studiów, pt. „Interdyscyplinarna opieka długoterminowa nad osobami starszymi”.
W szkoleniu uczestniczą studenci trzeciego roku.
W dniu 19 stycznia rozpoczął się 3 moduł szkolenia, pt.: „Edukacja osób starszych i ich rodzin”.
W ramach szkolenia odbyło się 5 godzin wykładów oraz 5 godzin ćwiczeń w dniach od 19 do 21 stycznia. Zaplanowanych jest dodatkowo 5 godzin zajęć praktycznych. Szkolenie jest prowadzone przez wykładowcę akademickiego Wydziału Nauk Medycznych PWSZ w Nysie, dr Alicję Różyk-Myrtę.
W dniu 1 lutego rozpoczął się 2 moduł szkolenia, pt.: „Ocena stanu zdrowia pacjenta w wieku podeszłym”.
W ramach szkolenia odbyło się 5 godzin wykładów oraz 5 godzin ćwiczeń w dniach od 1 do 6 lutego 2021. Zaplanowanych jest dodatkowo 5 godzin zajęć praktycznych. Szkolenie jest prowadzone przez wykładowcę akademickiego Wydziału Nauk Medycznych PWSZ w Nysie, dr Marzannę Derkacz-Jedynak.
W dniach od 15 do 20 lutego odbył się 5 moduł szkolenia, pt.: „Komunikacja z osobą starszą i ich rodziną - kształtowanie kompetencji miękkich”.
W ramach szkolenia odbyło się 15 godzin zajęć warsztatowych. Szkolenie było prowadzone przez trenera personalnego z uprawnieniami coacha – Panią Małgorzatę Cużytek.
W dniu 15 lutego rozpoczął się 4 moduł szkolenia, pt.: „Opieka długoterminowa nad osobami starszymi”.
W ramach szkolenia odbyło się 10 godzin wykładów oraz 10 godzin ćwiczeń w dniach od 15 do 24 lutego. Zaplanowanych jest dodatkowo 10 godzin zajęć praktycznych. Szkolenie jest prowadzone przez nauczyciela akademickiego Wydziału Nauk Medycznych PWSZ w Nysie, mgr Annę Baranowską-Żabińską.
W dniach od 19 do 22 lutego 2021 odbył się 1 moduł szkolenia, pt.: „Psychospołeczne aspekty wieku podeszłego”.
W ramach szkolenia odbyło się 10 godzin wykładów. Szkolenie poprowadził nauczyciel akademicki, psycholog mgr Grzegorz Kulik.
OGŁOSZENIE:
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza rekrutację na szkolenia dla osób zarządzających centrum symulacji medycznej.
- Kurs nr 1 k. z.: ‘"Szkolenie praktyczne dla osób zarządzających Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej"- przewidywana liczba godzin 16, szkolenie dla dwóch osób.
Rekrutacja trwa od dnia 26.02.2021 do dnia 10.03.2021 do godziny 14:00.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
OGŁOSZENIE:
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza rekrutację na szkolenie dla pacjentów standaryzowanych.
Ogłoszenie skierowane jest do studentek/studentów wszystkich pozamedycznych kierunków studiów w PWSZ w Nysie oraz do studentek/studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy odgrywając role pacjenta w różnych sytuacjach medycznych chcieliby wspomóc proces kształcenia realizowany metodą symulacji medycznej w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w PWSZ w Nysie.
- Kurs nr 1 ps. "Szkolenie dla pacjentów standaryzowanych"– przewidziana liczba osób: 3
Rekrutacja trwa od dnia 26.02.2021 do dnia 23.03.2021r.
Zgłoszenie chęci udziału w szkoleniu proszę przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
OGŁOSZENIE:
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych” ogłasza rekrutację na szkolenia dla nauczycieli akademickich kierunku pielęgniarstwo – część pierwsza.
- Kurs nr 1n.: „Szkolenie praktyczne trenera symulacji niskiej wierności w pielęgniarstwie” – przewidziana liczba osób: 12
- Kurs nr 2n.: „Szkolenie praktyczne trenera symulacji w zakresie przedmiotów specjalistycznych w pielęgniarstwie - pośrednia wierność (PW) „ – przewidziana liczba osób: 10
- Kurs nr 3n.: „Szkolenie praktyczne trenera symulacji wysokiej wierności w pielęgniarstwie” – przewidziana liczba osób: 10
- Kurs nr 4n.: „Szkolenie praktyczne egzaminatora OSCE w pielęgniarstwie” – przewidziana liczba osób: 9
- Kurs nr 5n.: ”Podniesienie jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo poprzez psychologiczny wpływ kształcenia symulacyjnego” – przewidziana liczba osób: 12
Rekrutacja trwa od dnia 26.02.2021 do dnia 05.03.2021 do godziny 14:00.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
OGŁOSZENIE:
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu „Efektywne i nowoczesne kształcenie w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza rekrutację studentów kierunku pielęgniarstwo na szkolenia w zakresie osiągania efektów uczenia się w kształceniu metodami symulacji medycznej.
- Kurs nr 1 s.: „Szkolenie symulacyjne dla studentów kierunku pielęgniarstwo”, szkolenie wyjazdowe – przewidziana liczba osób: 10
- Kurs nr 2 s.: „Szkolenie z zakresu symulacji niskiej wierności (NW) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56
- Kurs nr 3s.: „Szkolenie z zakresu symulacji pośredniej wierności (PW) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56
- Kurs nr 4 s.: „Szkolenie z zakresu symulacji wysokiej wierności (WW) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56
- Kurs nr 5 s.: „Szkolenie z zakresu nowych metod egzaminowania praktycznego (OSCE) dla studentów kierunku pielęgniarstwo” – przewidziana liczba osób: 56
Rekrutacja trwa od dnia 26.02.2021 do dnia 10.03.2021 do godziny 14:00.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl
OGŁOSZENIE:
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo informuje o realizacji kształcenia praktycznego na studiach I stopnia w roku akademickim 2020/2021 w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych w ramach trwania projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych.
Kształceniem w MCSM zostali objęci wszyscy studenci pierwszego, drugiego i trzeciego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo.
Zajęcia praktyczne odbywać się będą zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
PLAN REALIZACJI KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W MCSM W ROKU AKADEMICKIM 2020-2021
PLAN REALIZACJI KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W MCSM W ROKU AKADEMICKIM 2021-2022
PLAN REALIZACJI KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W MCSM W ROKU AKADEMICKIM 2022-2023
OGŁOSZENIE:
Wydział Nauk Medycznych – kierunek pielęgniarstwo w ramach projektu: „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” w ramach PO WER 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych, ogłasza rekrutację na szkolenia dla techników i informatyków symulacji medycznej.
- Kurs nr 1.kd. "Szkolenie praktyczne dla techników symulacji medycznej w pracowniach wysokiej wierności".
- Kurs nr 2.kd. „Szkolenie praktyczne dla informatyka symulacji medycznej: staż praktyczny w Centrum Symulacji Medycznej”.
Rekrutacja trwa od dnia 26.02.2021 do dnia 10.03.2021 do godziny 14:00.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ipiel@pans.nysa.pl.
Informujemy, że w dniu 19 stycznia 2021 rozpoczyna się cykl szkoleń „Interdyscyplinarna opieka długoterminowa nad osobami starszymi” w ramach projektu „Efektywne i nowoczesne kształcenie w monoprofilowym centrum symulacji medycznej na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie” realizowanego w ramach PO WER 5.3, Oś priorytetowa V: Wsparcie dla obszaru zdrowia, działanie 5.3 - Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych.
W ramach realizacji cyklu zrealizowane będzie w sumie 125 godzin szkolenia/os., w tym:
- 30 godzin wykładów,
- 25 godzin ćwiczeń,
- 30 godzin zajęć praktycznych
- 40 godzin praktyki zawodowej
Projekt skierowany jest do studentów III roku kierunku pielęgniarstwa w roku akademickim 2020/2021 (I edycja) oraz 2021/2022 (II edycja). Zajęcia prowadzą nauczyciele uczelni, opiekunowie praktyk z placówek medycznych oraz trenerzy personalni z uprawnieniami coacha.
Cykl składać się będzie z pięciu modułów:
- Moduł 1: Psychospołeczne aspekty wieku podeszłego.
W ramach modułu przewidziano 10 godzin wykładów. Szkolenie odbędzie się w terminie od 19 do 22 lutego. Poprowadzi jest wykładowca na Wydziale Nauk Medycznych, mgr Grzegorz Kulik.
- Moduł 2: Ocena stanu zdrowia pacjenta w wieku podeszłym.
Szkolenie odbędzie się w terminie od 1 do 6 lutego 2021. Przewidywane jest 5 godzin wykładów, 5 godzin ćwiczeń oraz 5 godzin zajęć praktycznych. Prowadzone one będą przez dr Marzannę Derkacz – Jedynak.
- Moduł 3: Edukacja osób starszych i ich rodzin: wykład, ćwiczenia oraz zajęcia praktyczne.
Szkolenie rozpoczyna się w terminie od 19 do 21 stycznia 2021. Jest ono prowadzone przez nauczyciela akademickiego dr n. hum. Alicję Różyk-Myrtę. Przewidywane jest 5 godzin wykładów, 5 godzin ćwiczeń oraz 5 godzin zajęć praktycznych. Dodatkowo planowane jest 40 godzin praktyk zawodowych w placówkach opiekuńczo-leczniczych.
- Moduł 4: Opieka długoterminowa nad osobami starszymi:
- z chorobami przewlekłymi i długotrwale unieruchomionymi,
- z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania;
- z ograniczoną sprawnością ruchową i z niepełnosprawnością.
W ramach modułu przewidywane jest 10 godzin wykładów, 10 praktycznych oraz 10 godzin zajęć praktycznych realizowanych w Centrum Symulacji Medycznych PWSZ w Nysie. Szkolenie odbędzie się w terminie od 15 do 24 lutego 2021 roku, oraz będą prowadzone przez wykładowcę akademickiego Wydziału Nauk Medycznych, Panią mgr Annę Baranowską – Żabińską.
- Moduł 5. Komunikacja z osobą starszą i ich rodziną - kształtowanie kompetencji miękkich. Przewidywane jest 15 godzin zajęć warsztatowych w terminie od 15 do 20 lutego. Zajęcia warsztatowe poprowadzone będą przez trenera personalnego z uprawnieniami coucha.
Od lipca br. trwają prace remontowo-adaptacyjne, których efektem będzie utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej.
Centrum powstaje w budynku „A” PWSZ w Nysie przy ul. Chodowieckiego 4., a do jego utworzenia wykorzystano powierzchnie znajdujące się na dwóch kondygnacjach tego budynku. Powstałe w ramach MCSM sale będą zgodne ze standardem określającym wytyczne dotyczące MCSM.