Kontrast:

KontaktAktualnościO WydzialePracownicySylwetki i dorobekNasi absolwenciPlany zajęć

mgr Roman Hudaszek

mgr Roman Hudaszek Kompozytor, aranżer, pianista, artysta muzyk, pedagog. Urodzony w Myślenicach, obecnie woj. Małopolskie. Wychował się w rodzinie z muzycznymi zainteresowaniami. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie organów. W 1976 roku wystąpił z rodziną w programie telewizyjnym Studia 2 „Muzykujące rodziny”. W 1979 roku rozpoczął zawodowo pracę muzyka; został kierownikiem muzycznym grupy wokalnej „Familia”, dla której komponował i aranżował repertuar, z którą odbywał sesje nagraniowe i występował na konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą. W roku 1983 ukończył studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek kompozycja i aranżacja. W następnych latach pracy zawodowej prowadził grupę „Familia” oraz był kierownikiem muzycznym programów estradowych. Współpracował z wieloma wokalistami polskiej sceny muzycznej, m.in. Ireną Santor, Krystyną Prońko, Renatą Danel, a także z Orkiestrą PR i TV Katowice Jerzego Miliana, z czeskim Big Bandem Gustawa Broma, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego oraz Big Bandem Aleksandra Maliszewskiego.
W latach 1987-1988 prowadził zespół instrumentalny w recitalu Zbigniewa Wodeckiego i Zdzisławy Sośnickiej, który był prezentowany zarówno w kraju jak i zagranicą /USA, Kanada/. Prowadził również zespoły instrumentalne, współpracując z Ireną Jarocką, Andrzejem Rybińskim, Bogusławem Mecem, Elżbietą Adamiak i innymi artystami polskiej sceny muzycznej. Od roku 1992 rozpoczyna działalność pedagogiczną; w latach 1992- 97 pracował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach na stanowisku młodszego wykładowcy. W okresie 1992-2008 pracował jako instruktor muzyczny w Nyskim Domu Kultury, gdzie założył i prowadził Nyskie Studio Piosenki. Był współzałożycielem i prowadzącym Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Fantazja. Od 1992 do 1994 roku w Margoninie /woj. Wielkopolskie/ prowadził wakacyjne ogólnopolskie warsztaty wokalne, które odbywały się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W latach 1993-2007 był dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży. Podczas festiwalu prowadził warsztaty wokalne. W latach 2006-2015 prowadził klasę wokalną Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych w Chodzieży. Od 1995 roku rozpoczyna współpracę z polską sceną kabaretową, m.in. z Rudim Schuberthem, z reżyserem Krzysztofem Jaślarem, Grupą MoCarta oraz kabaretem Elita. Był także kierownikiem muzycznym kabaretowych programów estradowych i telewizyjnych. Od 2005 roku pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, w której założył i nadal prowadzi Akademicką Scenę Muzyczną. W 2007 roku rozpoczął współpracę z polskimi aktorami w ramach recitalu „Przyjaciółki”, z Katarzyną Jamróz, Katarzyną Zielińską oraz Grupą MoCarta. Od 2008 roku nawiązuje współpracę z warszawskim Teatrem Syrena i prowadzi zespoły wokalne i instrumentalne w spektaklach: Powróćmy jak za dawnych lat, Zamach na MoCarta, Śpiewnik Pana Wasowskiego /współpraca z chórem Uniwersytetu Warszawskiego/, Dzieci z Bullerbyn. Od 2011 roku jest kierownikiem muzycznym i pianistą w recitalu Zbigniewa Zamachowskiego. Aranżował utwory z repertuaru aktora m.in. dla Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii w Łomży, Orkiestry Collegium F w Poznaniu oraz Filharmonii Częstochowskiej. Od 2015 roku współpracuje z warszawskim teatrem „Capitol”, będąc kierownikiem muzycznym i prowadząc zespół instrumentalny w spektaklu „ZUP 2 – Rozstania i powroty”. W 2018 roku uczestniczył z Grupą MoCarta w nagraniach do recitalu Katarzyny Pakosińskiej /Teatr Kamienica w Warszawie/. Od 2005 roku jest członkiem Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS. Skomponował muzykę do piosenek dla wielu polskich artystów, m.in. Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej, Zbigniewa Wodeckiego, Zbigniewa Zamachowskiego, współpracując z Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim, Justyną Holm i innymi. W roku 1996 został wyróżniony Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Miasta Chodzieży”, w roku 2013 Honorowym Orderem Zasług dla Powiatu Nyskiego „Promereor” oraz w 2018 roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
W roku 2008 uczestniczył w tworzeniu Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. W 2015 roku powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu Jazzu a od września 2020 roku na dziekana Wydziału Jazzu.

Wydział Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK