11. Międzynarodowy Tydzień Szkoleniowy w PWSZ w Nysie
Przedstawiciele zagranicznych uczelni partnerskich m.in. z Albanii, Kosowa, Indonezji oraz Chin gościli w dniach 5-9.10.2021 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Biuro Współpracy Międzynarodowej już po raz jedenasty zorganizowało Międzynarodowej Tydzień Szkoleniowy.
Celem wydarzenia były między innymi:
- wymiana informacji i najlepszych praktyk dotyczących współpracy w ramach programu Erasmus+ w dobie pracy zdalnej
- uczestnictwo w sesjach tematycznych na temat współpracy z krajami azjatyckimi: Indie, Chiny, Indonezja, Tajlandia
- zachęcenie instytucji partnerskich, studentów Erasmusa + UAS w Nysie oraz polskich studentów do studiowania na uczelniach partnerskich uczestniczących w ISTW
- spotkania z koordynatorami współpracy międzynarodowej w ramach reprezentowanych obszarów kształcenia oraz rozmowy na temat dalszej współpracy
- poszukiwanie partnerów do wspólnych projektów i programów
- promocja instytucji macierzystych oraz oferta Uczelni na 2022/23 rok.
Uczestnicy oprócz programu głównego wzięli także udział w spotkaniach i rozmowach na temat dalszej współpracy, m.in. z Dziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych – prof. dr hab. inż. Zofią Wilimowską, dr Pradeepem Kumarem - Prezesem IEEF i pracownikiem PWSZ w Nysie oraz zaproszonym gościem dr hab. Gościwitem Malinowskim - Dyrektorem Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz międzyuczelnianego Centrum Studiów Azjatyckich. Goście swoją obecnością uświetnili także uroczystą Inaugurację roku Akademickiego z okazji 20-lecia PWSZ w Nysie
Ważnym punktami programu Międzynarodowego Tygodnia Szkoleniowego były wykłady eksperckie gości spoza PWSZ w Nysie, które doskonale wpisały się w tematykę spotkania
i cieszyły się dużym zainteresowaniem samych uczestników. Były to sesje na temat Indii, Indonezji, Chin oraz dyskursu medialnego na temat migrantów w Europie przez ekspertów, a w tym:
- Sesja Indyjska, poprowadzona przez dr Kamilę Ludwikowską (Politechnika Wrocławska) - trenera kompetencji społecznych i menedżerskich dla prywatnych i publicznych organizacji międzynarodowych.
- Sesja Chińska, poprowadzoną przez Shengmiao Yu (Uniwersytet Śląski) – założycielki SoChinese.
- Sesja Indonezyjska, poprowadzona przez Octaviyanti Dwi Wahyurini oraz Faiqoh Agustin (Institut Teknologi Sepuluh Nopember, Surabaya, Indonesia).
- Sesja na temat migrantów, poprowadzoną przez dr Magdalenę El Ghamari (Collegium Civitas) - założycielka i prezes Fundacji El-Karama.
Zarówno wszystkie dyskusje, jak i cenna wymiana doświadczeń, z pewnością przyczynią się do podniesienia jakości oferowanych przez partnerów usług edukacyjnych w odniesieniu do studentów i pracowników Uczelni korzystających z dostępnych form wymiany międzynarodowej.
Jedenasty Międzynarodowy Tydzień Szkoleniowy, spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród partnerów, bardzo pozytywnymi opiniami dotyczącymi jego organizacji zarówno oraz ciepłą i bardzo przyjazną atmosferą.