KANDYDACI NA KIERUNEK JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA!
Informujemy Państwa, że egzamin wstępny 26 sierpnia od godziny 10-tej odbędzie się podobnie jak w ubiegłych latach, w sposób tradycyjny, /nie on-line/ w budynku „H” przy ulicy Marcinkowskiego 6. Przesłuchania egzaminacyjne odbędą się przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych związanych z pandemią COVID-19. Prosimy o posiadanie maseczek ochronnych!
Egzamin dla kandydatów na kierunek jazz i muzyka estradowa: wokalny i instrumentalny jest sprawdzianem, którego celem jest zbadanie zdolności i predyspozycji muzycznych oraz potwierdzenie przydatności kandydata do studiów na tym kierunku. Składa się z dwóch części:
- ustny egzamin z kształcenia słuchu - ćwiczenia melodyczne, harmoniczne i rytmiczne,
- egzamin z instrumentu głównego:
- fortepian, saksofon, trąbka, puzon, gitara, kontrabas, gitara basowa
Kandydaci przygotowują dwa zróżnicowane w charakterze utwory jazzowe z improwizacjami. Komisja może poprosić o wykonanie trzeciego utworu jazzowego oraz o przeczytanie zapisu nutowego a vista.
- perkusja
Kandydaci przygotowują dwa utwory w różnych stylach muzycznych oraz czytają a vista jeden utwór.
- wokalistyka
Kandydaci przygotowują jedną piosenkę w języku polskim oraz utwór typowo jazzowy po angielsku. Komisja może poprosić o wykonanie drugiego utworu jazzowego oraz zaprezentowanie fragmentu wiersza lub prozy.
UWAGA! Kandydaci prezentują swój program z własnym akompaniatorem lub akompaniamentem nagranym na płycie kompaktowej.
Uczelnia zapewnia wzmacniacze gitarowe i basowe, fortepian i perkusję.
Kandydaci, którzy będą zdawać egzamin z saksofonu, trąbki, puzonu, gitary, kontrabasu oraz gitary basowej będą musieli stawić się na egzamin z własnym instrumentem.
Wynik uzyskany na egzaminie wstępnym jest średnią arytmetyczną punktów z obu elementów uzyskanych przez kandydata.
Egzamin dla kandydatów na kierunek jazz i muzyka estradowa - specjalność edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej jest sprawdzianem, którego celem jest zbadanie zdolności i predyspozycji muzycznych oraz potwierdzenie przydatności kandydata do studiów na tym kierunku.
Egzamin składa się z dwóch części:
- praktycznej, polegającej na wykonaniu dowolnego programu instrumentalnego lub wokalnego o zróżnicowanym charakterze. Kandydaci przygotowują dwa utwory w różnych stylach muzycznych
- ustnej, mającej na celu zbadanie predyspozycji słuchowych i poczucia rytmu.
Wynik uzyskany na egzaminie wstępnym jest średnią arytmetyczną punktów z obu elementów uzyskanych przez kandydata.
Egzamin dla kandydatów na kierunek jazz i muzyka estradowa - specjalność realizacja dźwięku jest sprawdzianem, którego celem jest zbadanie zdolności i predyspozycji muzycznych oraz potwierdzenie przydatności kandydata do studiów na tej specjalności. Egzamin wstępny jest egzaminem ustnym. Będzie składał się z rozmowy kwalifikacyjnej oraz sprawdzianu wiedzy kandydata z zakresu instrumentoznawstwa, kształcenia słuchu oraz analizy akustycznej wybranych przykładów muzycznych.