Kontrast:

Warsztaty skanowania i drukowania 3D

W ramach projektu POWER 3.5 zorganizowano kolejne szkolenie podnoszące kompetencje pracowników PWSZ w Nysie. Tym razem w warsztatach skanowania i drukowania 3D udział wzięli wykładowcy kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Zajęcia obejmowały wiadomości teoretyczne oraz praktyczne zastosowanie nowoczesnych urządzeń stosowanych w inżynierii odwrotnej oraz prototypowaniu. Pierwsza część szkolenia dotyczyła zastosowania profesjonalnego skanera 3D do obrazowania przedmiotów i wykonywania na podstawie chmury punktów modeli 3D. Ważnym aspektem stosowania skanowania było przeprowadzenie inspekcji w zakresie poprawności wykonania przedmiotów zarówno w zakresie ich kształtów, jak i wymiarów. Wykonano szereg ćwiczeń praktycznych, które pozwoliły uczestnikom na podniesienie umiejętności posługiwania się skanerem 3D oraz programami do obróbki obrazów.

Druga część szkolenia związana była z wykorzystaniem drukarki 3D do szybkiego uzyskiwania prototypów. Tu również po części teoretycznej dotyczącej procesu drukowania 3D, przygotowania modeli oraz obsługi drukarki, nastąpiło szereg ćwiczeń. Uczestnicy przygotowali samodzielnie kilka modeli wybranych przedmiotów, wygenerowali samodzielnie program sterujący pracą drukarki 3D i wykonali wydruk.

Skanowanie i drukowanie 3D znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w procesach produkcji. Dzięki uzyskanym umiejętnościom i kompetencjom, nasi wykładowcy będą mogli uatrakcyjnić treści kształcenia prowadzonych przedmiotów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.




REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pans.nysa.pl




Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie © 2022. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik