Kontrast:

Z dniem 1 września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie rozpoczęły urzędowanie Nowe Władze

Przez kolejne 4 lata naszą Uczelnią kierować będą: Rektor - dr inż. Przemysław Malinowski, prof. PWSZ w Nysie, Prorektor ds. nauki i rozwoju - dr Tomasz Drewniak, doc. PWSZ w Nysie oraz Prorektor ds. studenckich i dydaktyki - dr inż. Mariusz Kołosowski.

Prof. Przemysław Malinowski od wielu lat związany jest zawodowo z PWSZ w Nysie. Od roku 2003 do 2012 pełnił funkcje:

Przewodniczącego uczelnianej komisji ds. jakości kształcenia;
Przewodniczącego uczelnianej komisji ds. okresowej oceny nauczycieli akademickich;
Przewodniczącego uczelnianej komisji rekrutacyjnej;
Rzecznika dyscyplinarnego ds. studenckich;
Członka komitetu organizacyjnego Nyskiego Festiwalu Nauki;
Członka odwoławczej uczelnianej komisji pomocy materialnej dla studentów.

Co istotne, prof. Malinowski w kadencji 2006-2008 oraz 2008-2012 pełnił funkcję Prorektora ds. dydaktyki. Natomiast w latach 2012-2016 był Członkiem Senatu PWSZ w Nysie (przedstawicielem nauczycieli akademickich z wyboru).

W kadencji 2012-2016 sprawował funkcje:

Pełnomocnika rektora ds. badań naukowych;
Przewodniczącego senackiej komisji ds. budżetu i finansów;
Rzecznika dyscyplinarnego ds. studenckich;
Członka komisji ds. zatrudnień;
Opiekuna nad dydaktycznym laboratorium chemicznym (2 pracownie).

Nowy Rektor PWSZ w Nysie pełni także obowiązki w agendach rządowych:

od 2015 roku jest wiceprzewodniczącym grupy roboczej ds. krajowych inteligentnych specjalizacji (KIS-11) w Ministerstwie Rozwoju (poprzednio Ministerstwo Gospodarki);
w 2004 roku w Ministerstwie Środowiska pełnił funkcję członka zespołu specjalistów opracowujących przewodnik metodyczny, Najlepsze Dostępne Techniki (BAT), wytyczne dla branży chemicznej w Polsce.

Prof. Przemysław Malinowski jest autorem ponad 70 publikacji naukowych. Główne pola badawcze to technologie wytwarzania nawozów mineralnych, zagospodarowanie odpadów z różnych gałęzi gospodarki. Uczestniczył w siedmiu projektach badawczych finansowanych ze źródeł budżetowych (KBN, NCBiR).

Za swoją działalność w 2012 roku został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 

Doc. dr Tomasz Drewniak z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie związany jest od 2002 roku. Dotychczas pełnił funkcję Kierownika Studium Nauk Podstawowych, Sekretarza Oficyny Wydawniczej PWSZ w Nysie oraz członka Senatu PWSZ w Nysie. Specjalizuje się w filozoficznej analizie racjonalności funkcjonowania systemów dyskursywno-kulturowo-organizacyjnych w aspekcie kategorii dionizyjskości i figury ojcostwa.

Doc. dr Tomasz Drewniak jest autorem i współautorem 64 publikacji naukowych: 2 monografii autorskich, 5 monografii redakcyjnych, w tym 3 w j. angielskim i j. niemieckim, 2 tomów prac pokonferencyjnych, 46 artykułów, w tym 19 w j. niemieckim i j. angielskim. Opracował 9 raportów dla Najwyższej Izby Kontroli oraz Nejvyšší kontrolní uřad; współorganizował 6 konferencji, w tym 2 międzynarodowe. Współpracował z Internationale Hegel Gesellschaft, Martin Heidegger Research Group (Forschungsgruppe) oraz Universidad Industrial de Santander. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

 

Dr inż. Mariusz Kołosowski z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie związany jest od 2003 roku. Jest wykładowcą w Instytucie Zarządzania. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących inżynierii produkcji, w szczególności z zakresu rachunku kosztów, zarządzania jakością oraz informatycznych systemów zarządzania. Zanim, w 2012 roku, po raz pierwszy objął stanowisko Prorektora ds. studenckich i dydaktyki pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Instytutu Zarządzania. W latach 2006-2012 był także rzecznikiem dyscyplinarnym ds. studenckich w PWSZ w Nysie.

Dr inż. Mariusz Kołosowski to także autor i współautor ponad 60 publikacji naukowych, w tym dwóch podręczników. Uczestniczył w wielu projektach dotyczących wdrożenia zintegrowanych systemów informatycznych oraz statystycznego sterowania procesami produkcyjnymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją. Ponadto, w latach 2009 - 2011 był Członkiem Sekcji Zarządzania Projektem Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk. Od roku 1998 jest członkiem Komitetu Organizacyjnego cyklicznej ogólnopolskiej Konferencji "Innowacje w Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji". W latach 2011-2012 pełnił funkcję sekretarza konferencji, od 2013 r. jest zastępcą przewodniczącego.

Za swoją działalność został odznaczony w 2012 roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej.


Agata Krycia-Chomińska




REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pans.nysa.pl




Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie © 2022. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik