Kontrast:

Absolwent VIP - Patrycja Piksa

"Ze względu na brak regulacji prawnych w naszym zawodzie największym plusem jest specjalizacja na Uczelni"

Absolwentka Dietetyki klinicznej (2014 r.), właścicielka firmy "Fitkey - klucz do zdrowia", Opole

Wywiad z absolwentką

- Proszę opisać swoją działalność gospodarczą
Swój pomysł biznesowy ( Fitkey- klucz do zdrowia. Poradnictwo żywieniowe) mogłam zrealizować dzięki założeniu Start Up'u w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Okazało się to dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

- Czy w czasie studiów lub po studiach była Pani gdzieś zatrudniona?
Podczas studiów odbyłam obowiązkową praktykę oraz pracowałam jako edukator żywieniowy w Polskim Związku Głuchych. Po studiach przeniosłam się do Opola i skupiłam się na tworzeniu wizji własnego biznesu, poszukiwałam miejsca ewentualnego zatrudnienia i skoncentrowałam się na rozwoju osobistym i budowaniu siatki nowych kontaktów.

- Czy korzystała Pani z jakiegoś wsparcia zakładając własną firmę?
Zanim założyłam swoja firmę zrobiłam przegląd metod wsparcia jakie mogę otrzymać, by zrealizować swój pomysł na firmę. Uczestniczyłam w darmowych szkoleniach dotyczących różnych źródeł finansowania własnej działalności gospodarczej. Podstawą było dokładne przemyślenie jakie wyjście na ten moment jest dla mnie najlepsze i dlatego zdecydowałam się na Start'up w AIP.

- Na czym polega Pani praca? Jak wygląda dzień pracy?
Aktualnie działam na 3 płaszczyznach. Pierwsza to współpraca ze szkołą rodzenia: prowadzę warsztaty dotyczące prawidłowego odżywiania w ciąży jak i po porodzie. Druga to konsultacje w sklepie ze zdrową żywnością oraz trzecia- najważniejsza część to praca z indywidualnym pacjentem czyli tworzenie planów żywieniowych.

- W jakim stopniu Uczelnia przygotowała Panią do wykonywanego zawodu?
Ze względu na brak regulacji prawnych w naszym zawodzie, największym plusem jest specjalizacja na Uczelni. Pracodawcy innym okiem spoglądają na osobę, która posiada dyplom tylko kursy kwalifikacjami.

- Co doradziłaby Pani obecnym studentom swojego kierunku ?
Na pierwszym miejscu jest pasja: dietetyka jest dziedziną, która nieustannie się rozwija. Trzeba być na bieżąco z nowymi wytycznymi, należy sięgać po zagraniczne źródła i jeździć na konferencje. Jeśli to wszystko robimy z obowiązku i bez pierwiastka ciekawości - studia nie wzniosą w nasze życie niczego pozytywnego, a jedynie frustrację przez kolejne 3 lata.
Ważne jest też doświadczenie. Już podczas studiów warto rozejrzeć się za dodatkową pracą w naszej dziedzinie. I ostatnia bardzo istotna kwestia: nasz wizerunek jest najlepszą wizytówką. W tym wypadku stwierdzenie : wygląd ma znaczenie , jest jak najbardziej trafne. Aby być wiarygodnym w tym zawodzie należy od początku dbać o siebie: sylwetkę, cerę i co najważniejsze: o to, co wkładamy do naszego koszyka zakupowego.

- Jakie są Pani plany zawodowe?
Najbliższe plany zawodowe to stabilizacja swojej pozycji na ryku opolskim. Chcę skupić się na szkoleniach oraz warsztatach dla kobiet w ciąży oraz już po porodzie i to jest moja grupa docelowa na najbliższy czas. Nieustanny rozwój to podstawa, ze względu szeroką rozpiętość dziedziny jaką jest dietetyka, chcę skoncentrować się na jednej wąskiej specjalizacji, by być w niej ekspertem.

Paulina Sołtys
Biuro Karier




REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pans.nysa.pl




Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie © 2022. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik