Kontrast:

Absolwent VIP - Łukasz Pietrzak

Absolwent Zarządzania i inżynierii produkcji (2011 r.), koordynator produkcji w Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu.

Absolwent VIP to nowy cykl Biura Karier, którego celem jest przedstawienie sylwetek naszych absolwentów, którzy odnoszą sukcesy zawodowe po ukończeniu studiów. Pokażemy jak studia wpłynęły na rozwój zawodowy, co trzeba robić, aby osiągnąć sukces i realizować się w pracy.

Absolwent VIP - Łukasz Pietrzak

- Czy w czasie studiów lub po studiach był Pan gdzieś zatrudniony?

W trakcie studiów magisterskich udało mi się dostać na praktykę dyplomową do fabryki lodówek FagorMastercook S.A. Staż odbywałem pod kątem pracy technologa, a jego celem było napisanie pracy dyplomowej magisterskiej, która będzie miała swój wymiar praktyczny. Po obronie dostałem ofertę na odbycie 3 miesięcznego stażu, a po nim uzyskanie stanowiska technologa. Podczas odbywania stażu jednak rozglądałem się na rynku pracy. W przeciągu 3 miesięcy rozesłałem około 150 CV, przeszedłem 30 rozmów kwalifikacyjnych. W rezultacie dostałem 5 bardzo ciekawych oferty pracy i wybrałem najbardziej atrakcyjną z mojego punktu widzenia, a było to stanowisko Z-ca Mistrza Montażu w branży Automotiv. Po kilku miesiącach pracy szybko awansowałem na Mistrza Montażu.

- Gdzie obecnie Pan pracuje i na jakim stanowisku?

Obecnie pracuję na stanowisku Koordynatora Produkcji w firmie Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu. Zarządzam grupą 10 liderów i około 150 specjalistów, a także koordynuję działania między zespołem operacyjnym. Dodatkowo zajmuję się optymalizacją procesu produkcyjnego, obniżaniem kosztów, poprawą jakości wyrobu, zapewnieniem efektywności przebiegu procesu, budową systemu produkcyjnego.

- Jak wyglądał proces rekrutacji, skąd się Pan dowiedział o ofercie pracy?

Ofertę pracy znalazłem na portalu www.pracuj.pl. Po krótkim czasie zostałem zaproszony na jednoetapową rozmowę kwalifikacyjną, która trwała około 2,5 godziny. Komisja zadała mi sporo pytań dotyczących przebiegu studiów, a także z zakresu obowiązków pełnionych w poprzedniej firmie. Dodatkowo była część rozmowy w języku angielskim. Na koniec zostałem oprowadzony po hali produkcyjnej, gdzie miałem wykazać się bystrością.

- Jak Pan sądzi co zadecydowało o przyjęciu Pana do tej pracy?

Według mnie zdecydowanie ciężka i solidna nauka podczas studiów I i II stopnia, która zakończyła się zwieńczeniem mojej ciężkiej nauki w postaci ukończenia Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej z oceną celującą. Dodatkowo doświadczenie w zarządzaniu grupą 50 pracowników było moim mocnym atutem, a także doświadczenie w przebytych rozmowach kwalifikacyjnych. Miałem idealnie opracowaną odpowiedź na każde możliwe pytanie w trzech językach.

- W jaki sposób rozwija Pan swoje kompetencje?

Obecnie uczę się dalej języka angielskiego, uczestniczę w szkoleniach organizowanych przez firmę, a także w przyszłości chciałbym rozpocząć studia podyplomowe menagerskie MBA.

- Co uważa Pan za swoje największe zawodowe osiągnięcie?

Szereg sukcesów na mojej ścieżce zawodowej (np. wdrożenie jednego z najlepszych projektów rocznych w Wezi-tec) są składowymi wyniku osiągnięcia statusu Zastępcy Kierownika Obszaru Produkcji w rok po ukończeniu studiów.

- W jakim stopniu Uczelnia przygotowała Pana do wykonywanego zawodu?

Kierunek, który ukończyłem był kierunkiem interdyscyplinarnym. Studia pomogły mi bardzo mocno w osiąganiu sukcesów nie tylko ze względu na bogate treści merytoryczne, ale przede wszystkim przygotowanie mentalne i psychiczne przezwyciężanie wielu problemów i swoich słabości.

- Co doradziłby Pan studentom swojego kierunku?

Ścieżka, którą wybraliście w życiu nie jest łatwa, wybierając kierunek inżynierski i chcąc pracować w zawodzie zawsze będziecie musieli się uczyć. Tylko osoby, które faktycznie przyłożą się do nauki i wyniosą najwięcej ile się da ze studiów osiągając przy tym najlepsze oceny mogą liczyć na sukces w przyszłym życiu zawodowym. Połączenie dobrych ocen i doświadczenia na praktykach i stażach w renomowanych firmach na prawdę ułatwi wam start w przyszłości i pomoże bardzo szybko znaleźć dobrze płatną pracę w zawodzie.

- Jakie są Pana plany zawodowe?

Mam ambicje w przeciągu najbliższych kilku lat osiągnąć stanowisko Kierownika Produkcji, a następnie dalej rozwijać swoje kwalifikacje i dążyć w przyszłości do stanowiska Dyrektora Produkcji.

Jeżeli jesteś absolwentem i chciałbyś przedstawić nam swoją drogę zawodową - napisz do Biura Karier PWSZ w Nysie ( biurokarier@pans.nysa.pl )!

mgr Paulina Soltys
Biuro Karier PWSZ w Nysie




REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pans.nysa.pl




Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie © 2022. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik