NOWA SPECJALNOŚĆ - TRENER PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO
Przygotowanie motoryczne to zbiór metod i środków mających na celu poprawę podstawowych cech motorycznych człowieka takich jak siła, moc, szybkość, zwinność itd. Rozwój tych aspektów wpłynie na poprawę wyników w danej dyscyplinie sportowej. Kierunek odnosi się do racjonalnej poprawy zdolności fizycznych zawodnika na wszystkich etapach jego kariery sportowej. Nieodłącznym elementem przygotowania motorycznego są testy, za pomocą których jesteśmy w stanie wyeliminować poszczególne dysfunkcje ruchu i tym samym zapobiegać kontuzjom, a także ocenić postępy naszej pracy.
Trener przygotowania motorycznego to studia o charakterze praktycznym, których celem jest przygotowanie do prowadzenia zajęć zarówno indywidualnych jak i grupowych dla osób w różnym wieku i w różnych dyscyplinach sportowych. Ze względu na swoją interdyscyplinarność oraz tożsamość z wiedzą z pogranicza fizjoterapii i treningu trener przygotowania motorycznego staje się encyklopedią wiedzy na temat treningu w danej dyscyplinie sportowej.
Jeśli interesuje Cię sport i chciałbyś pracować ze sportowcami i pomagać im w ich rozwoju ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!!!
JAK UCZYMY?
Zajęcia praktyczne prowadzi wysoko wyspecjalizowana kadra z międzynarodowymi osiągnieciami sportowymi. Aktualnie powstaje na naszej uczelni jedna z najlepiej wyposażonych sal do treningu przygotowania motorycznego a także pracownia badań wydolnościowych.
CZEGO UCZYMY?
Podstawowym celem kształcenia na kierunku jest :
Na naszej uczelni właśnie tworzymy jedną z najlepiej wyposażonych pracowni do treningu przygotowania motorycznego w kraj, która, w połączeniu z możliwościami jakie daje hala sportowa, otwiera niekończący się wachlarz możliwości na ścieżce rozwoju trenera przygotowania motorycznego. W naszej pracowni znajdą się między innymi: 4 podesty do dwuboju olimpijskiego wraz z obciążeniami, jeden z nielicznych w Polsce monolift, obciążenia specjalistyczne do trójboju siłowego, 8 plasoft boxów do treningu playometrycznego, a także pracownia badań wydolnościowych oraz siły i mocy, gdzie każdy ze studentów, będzie mógł zbadać swój stan wydolności, jak i swoich podopiecznych oraz kontrolować i monitorować efekty swojej pracy.
Więcej o kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka: www.pwsz.nysa.pl/index.php?p=43
Rekrutacja: www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl/kierunki_trener_osobisty.php