Kontrast:




Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier

Zakończył się jubileuszowy NFN

Za nami 10. Jubileuszowy Nyski Festiwal Nauki, który odbył się pod hasłem „10 lat transferu wiedzy”. Przez dwa festiwalowe dni łącznie ponad 2000 osób uczestniczyło w pokazach badań laboratoryjnych, ćwiczeniach, warsztatach, wykładach, wystawach i konkursach. PWSZ w Nysie dla swoich gości przygotowała 100 wydarzeń o charakterze naukowym, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, studentów i mieszkańców, nie tylko z regionu opolskiego.

Od 10 do 11 września w PWSZ w Nysie trwał Nyski Festiwal Nauki. Wydarzenie odbyło się już po raz dziesiąty, a w jego organizację włączyły się wszystkie instytuty działające w Uczelni. Duży wkład w organizację festiwalu włożyło także Biuro Promocji, Biuro Karier, Biuro Współpracy Międzynarodowej, a także Studium Nauk Podstawowych, Studium Wychowania Fizycznego oraz Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie i Centrum Badawczo – Edukacyjne Konserwacji Zabytków PWSZ w Nysie.

Swoją propozycję dla gości NFN przygotowało również Muzeum w Nysie, które oferowało wykłady przygotowane w oparciu o zasoby ekspozycji stałej Galerii Malarstwa Zachodnioeuropejskiego oraz wystawę czasową prezentującą architekturę przemysłową Górnego Śląska.

W środę, 10 września, z festiwalowych atrakcji korzystali przede wszystkim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a w czwartek 11 września - gimnazjalnych. Ponadto, podczas dwóch dni festiwalu, w wydarzeniach odbywających się w ramach NFN wzięli udział studenci PWSZ w Nysie oraz UTW, nauczyciele i mieszkańcy Nysy.

Szczegółowy program wydarzeń, które odbyły się w ramach 10. Nyskiego Festiwalu Nauki jest dostępny na stronie internetowej festiwalu www.pwsz.nysa.pl/nfn/

W tym roku sercem festiwalu było Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych działające przy PWSZ w Nysie, na terenie którego odbył się otwarty Piknik Naukowy. W programie przewidziano m.in. prezentację sprzętu do realizacji dźwięku, naukę gry w bule i wystawę rękodzieła artystycznego przygotowaną przez UTW w Nysie, a także profesjonalne stanowisko do gier przy wykorzystaniu urządzania kinect. 

Ciekawostką podczas pikniku była możliwość zobaczenia z bliska wyposażenia wozu transmisyjnego Polskiego Radia Opole oraz możliwość wzięcia udziału w audycji na żywo, która została zrealizowana z plenerowego studia.

Celem festiwalu była szeroko rozumiana promocja nauki oraz osiągnięć naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Tym samym warto podkreślić, że nyska Uczelnia, jako pierwsza i jedyna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest jednym z czterech polskich członków EUSCEA - European Science Events Association (Europejskiego Stowarzyszenia Wydarzeń Naukowych) z siedzibą w Wiedniu. Europejski ruch festiwalowy skupia obecnie ponad 89 instytucji i organizacji naukowych z 33 krajów.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejny, 11. Nyski Festiwal Nauki, który odbędzie się za rok.

Zobacz także NFN w obiektywie!

Bartosz Bukała

rzecznik prasowy uczelni
Opublikowano: 11-09-2014


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Zobacz nasz profil na FACEBOOK