Kontrast:




Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

Progran "STUDIA DLA WYBITNYCH"

Sejm uchwalił ustawę, która ma umożliwić realizację programu "Studia dla wybitnych" dla stu studentów rocznie na najlepszych uczelniach na świecie. To pierwszy publiczny projekt finansowania całości studiów za granicą.

Uczelniami przyjmującymi będą uczelnie o światowej renomie, które znajdują się w pierwszej 15-tce Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata (ang. Academic Ranking of World Universities), czyli tzw. rankingu szanghajskiego (2014) lub znajdują się w pierwszej dziesiątce jednej z 5 list branżowych rankingu szanghajskiego. Lista zostanie opublikowana w pierwszej połowie września.

Pierwszy nabór ruszy już we wrześniu 2015 roku, tak aby pierwsi uczestnicy programu mogli rozpocząć studia w roku akademickim 2016/2017. Kolejny nabór zostanie ogłoszony we wrześniu 2016 roku.

Uczestnikiem programu może być osoba, która ukończyła studia I stopnia lub ukończyła trzeci rok jednolitych studiów magisterskich nie wcześniej niż w roku poprzedzającym zgłoszenie do udziału w programie, i nie posiada tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego i jest zakwalifikowana na studia magisterskie w jednej z zagranicznych uczelni.

Stypendyści otrzymają pieniądze na pokrycie kosztów czesnego, zakwaterowania, utrzymania, przejazdów i ubezpieczeń. Dzięki temu z programu będą mogli skorzystać wszyscy zdolni studenci, niezależnie od poziomu zamożności. Świadczenia te będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Uczestnicy programu będą zwolnieni ze zwrotu udzielonego im wsparcia w dwóch przypadkach: w ciągu 10 lat od ukończenia studiów na zagranicznej uczelni absolwent musi odprowadzać w Polsce składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne przez 5 lat, w drugim przypadku wystarczy, że ukończy studia doktoranckie w Polsce.

Program "Studia dla wybitnych" powstał również z myślą o przyszłości polskiej nauki i gospodarki. Stypendyści programu będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w Polsce i tym samym przyczynić się do rozwoju krajowej nauki, a także zwiększenia innowacyjności w polskiej gospodarce.

Więcej informacji na stronie >>>

mgr Ewelina Hajduk

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK